Hatay seçmeni “Lütfü Savaş’a oy vermem” diyor

ASAL Araştırma ve Danışmanlık Şirketi, Hatay’da yaptığı anket çalışmasında vatandaşlara, “Bugün bir yerel seçim olsa, Hatay Büyükşehir Belediye Başkanı Lütfü Savaş’a oy verir misiniz?” sorusunu yöneltti. Katılımcıların yüzde 45,6’sı “Oy vermem”, yüzde 30,2’si ise “Oy veririm” yanıtını verdi.

ASAL Araştırma Şirketi, “Hatay Büyükşehir Belediyesi Yerel Seçimler Seçmen Eğilimleri Şubat 2024 Araştırması”nı yayımladı. Araştırmada, siyasi partilerin seçmen desteği, Büyükşehir Belediyesi ve mevcut belediye başkanı ile ilgili kanaatler ve seçmenin istediği adaylarla ilgili değerlendirmeler yer aldı. 7-9 Şubat 2024 tarihleri arasında Hatay’ın 11 ilçesinde 18 yaş ve üzeri 1500 kişiyle CATI (Bilgisayar destekli telefonla anket) yöntemiyle gerçekleştirildi.

HATAY SEÇMENİ LÜTFÜ SAVAŞ’I BAŞARISIZ BULUYOR

Ankette seçmenlere, “Hatay Büyükşehir Belediye Başkanı Lütfü Savaş’ı genel olarak değerlendirdiğinizde ne ölçüde başarılı buluyorsunuz?” sorusu yöneltildi.

Başarılı: %28,8

Başarısız: %48,0

Ne başarılı, ne değil: %14,0

Cevap yok: %9,2

HATAY SEÇMENİ LÜTFÜ SAVAŞ’A OY VERMEM DİYOR

Ankette seçmenlere, “Bugün bir yerel seçim olsa, Hatay Büyükşehir Belediye Başkanı Lütfü Savaş’a oy verir misiniz?” sorusu da yöneltildi.

Oy veririm: %30,2

Oy vermem: %45,6

Belki veririm, belki vermem: %10,4

Cevap yok: %13,8

25 PUANLIK DÜŞÜŞ

2019’da yapılan yerel seçimlerde Lütfü Savaş yüzde 55,16 oyla başkan seçilmişti. Savaş’a verilen destek 25 puan düştü.

KAYNAK: HABER7

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir