Yeni Horizon Oyunları Resmen Duyuruldu: Aloy Geri Dönüyor

Guerilla Games tarafından geliştirilen ve çok sevilen Horizon serisinin yeni oyunu duyuruldu. Aloy’un yeni maceralarını konu edinecek olan oyun hakkında detaylar da ortaya çıktı.

Serinin ilk oyunu Horizon Zero Dawn karşımıza ilk olarak 2017 yılında çıkmıştı.

PlayStation 4 için çıkışını gerçekleştiren oyun bizleri yüzlerce yıl sonrasına götürüyordu. Alıştığımız gelecek tasvirlerinden farklı bir bakış sunan oyunumuzda çökme eşiğindeki bir medeniyet bizleri karşılıyor ve ana karakterimiz Aloy ile tanıştırıyordu.

Yeni Horizon oyunu Guerilla Games tarafından duyuruldu.

PlayStation!a özel olarak çıktıktan sonra 2020 yılında PC’ye de ilk adımını atan seri sonrasında Horizon Forbidden West ile çıtayı yükseltmiş, bir de VR oyununa kavuşmuştu. Ancak oyuncuların gözü elbette üçüncü oyundaydı.

Aloy’un maceraları devam edecek.

Guerilla Games tarafından yapılan açıklamada üçüncü oyun üzerinde çalışıldığı doğrulanırken ana karakterimizin yine gözüpek Aloy olacağı detayı da paylaşıldı. Oyunun geliştirme aşamasının hangi basamağında olduğu ise şimdilik bilinmiyor.

Bir de online oyun geliyor.

Yapılan açıklamanın en dikkat çekici noktalarından biri de Horizon evreninde geçecek olan bir online oyundan bahsedilmesi oldu. Bu online Horizon oyunu hakkında da elimizde şimdilik duyuru haricinde pek bir detay bulunmasa da oyuncuların her iki oyunu da merakla beklediklerini söylemek zor değil.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir