Las Vegas GP bitmeden davalık oldu

Las Vegas Formula 1 Grand Prix’sinde Ferrari Pilotu Carlos Sainz, ilk antrenman seansında pistte bulunan bir rögar kapağı nedeniyle aracı büyük hasar alırken antrenman seansı da durdurulmuştu. Yetkililer, 5 buçuk saat bir süren çalışmanın ardından 3,8 km yol boyunca 30 rögar kapanın tamamını kaldırdı ve delikleri kum ve asfaltla doldurdu. Antrenman seansının devam etmeyeceğini söyleyen F1 organizasyonu tribünleri de güvenlik gerekçesiyle boşalttıkları için bilet satın alan 35.000 kişi adına toplu dava açıldı.

Yetkililer, güvenlik gerekçesiyle nedeniyle taraftarların boşaltılmasına karar verdi. Tribünlerin boşaltılmasından sonra antrenman seansı tekrar başladı.

Las Vegas Grand Prix yetkilileri, tek günlük bilet sahiplerine 200 dolarlık ürün kuponu teklif ederek zararı telafi etmeye çalıştı. Ancak tazminat, üç günlük bilet satın alan kişileri kapsamadı.

Dimopoulos Hukuk Bürosu ve yardımcı avukat JK Legal & Consulting, antrenman seansı için bilet satın alanlar adına Cuma günü Nevada Eyalet Mahkemesi’nde Formula 1 Las Vegas Grand Prix’sine (LVGP) karşı toplu dava açtıklarını söyledi.

Davada, Formula 1 sahipleri ve yarış organizatörleri Liberty Media Corporation, DBA Formula 1 Heineken Silver Las Vegas Grand Prix ve TAB Contractors Inc. sanık olarak gösterildi.

Steve Dimopoulos, “Tazminatla ilgili bir takım sorunlar var. Açıkçası 200 dolarlık ürün kuponu yeterli bir geri ödeme değil. Birçok taraftar muhtemelen bunu bile istemiyor, paralarını geri istiyorlar.” dedi.

“Şehir dışından gelen ve yüklü miktarda uçak bileti ve otel ücreti ödeyen insanlar hakkında da ikincil sorunlar var.”

F1 CEO’su Stefano Domenicali yaptıkları ortak açıklamada, taraftarları evlerine gönderme kararının, uzun süredir görevde olan kamu güvenliği personelleri ve güvenlik görevlilerinin endişeleri nedeniyle alındığını söyledi.

Cuma günü yapılan antrenman seansı olaysız bir şekilde tamamlandı.

patronlardunyasi.com

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir