İnce çekildi, Erkan Baş’ın o sözleri gündem oldu

Memleket Partisi Genel Başkanı Muharrem İnce Cumhurbaşkanı adaylığından çekildi. İnce’nin çekilmesi üzerine gözler Türkiye İşçi Partisi Genel Başkanı Erkan Baş’a çevrildi.

Baş, geçtiğimiz günlerde Muharrem İnce’ye adaylıktan çekilme çağrısı yapmıştı. Bu çağrıya yanıt veren İnce, Erkan Baş’ın milletvekili adaylığından çekilmesi ve kendi adaylarını desteklemesi çağrısında bulunmuştu. TİP lideri Baş da, “Muharrem İnce’nin cumhurbaşkanı adaylığından çekilmesinin koşulu Erkan Baş’ın milletvekili olmamasıysa buyursun hemen çekilsin” demişti.

NE OLMUŞTU

TİP Genel Başkanı Erkan Baş geçtiğimiz günlerde Memleket Partisi Cumhurbaşkanı adayı Muharrem İnce’ye ‘Memleket Meselesi’ başlığı ile bir video yayınlayarak İnce’nin adaylıktan çekilmesi için “Sayın İnce, bu işi ilk turda bitirebiliriz. Bir seçime kaybetmek için girilmez. Kaybettirmek istiyorsanız da, Kemal beye değil Tayyip Erdoğan’a kaybettirmeyi seçin. Bu sizin en önemli seçiminiz. Sizin yüzünüzden Türkiye’yi 14 gün daha Tayyip Erdoğan yönetmesin.” sözleriyle çağrı yapmıştı.

“KENDİSİ İSTANBUL 3. BÖLGE ADAYLIĞINDAN ÇEKİLSİN”

Muharrem İnce ise Baş’ın bu çağrısına Sözcü TV’de katıldığı programda şu yanıtı vermişti:

Bugün bana gel destekle diyor ama 10 gün önce de Muharrem İnce’yi kale almıyorum demişti. Ben de onu kale almıyorum. Bir kere gereksiz bir çıkışı vardı. Kale almadığın bir insanı şimdi neden kale alıyorsun. Ben de ona bir teklifte bulunayım o zaman. Kendisi İstanbul 3. Bölge adaylığından çekilsin, bizim adayımızı desteklesin. Bakalım ne diyecek benim bu çağrıma.”

“İNCE’NİN ADAYLIKTEN ÇEKİLMEK İÇİN KOŞULU BAŞ’IN VEKİL OLMAMASIYLA BUYURSUN HEMEN ÇEKİLSİN”

Muharrem İnce’nin bu çağrısına Baş, “hodri meydan” dedi. Erkan Baş CEM TV’de ‘Not Defteri Liderler Özel’ programında Atakan Sönmez ve Ezgi Aşıcı’nın sorularını yanıtladı. İnce’nin çağrısına karşılık veren Baş şöyle dedi:

“Cumhurbaşkanlığı seçimi için ortak aday çağrısını ilk yapan parti TİP oldu. Bugün TİP’e gösterilen büyük ilginin bir nedeni de bu. Çünkü biz halkın büyük bir bölümünün talebini dile getirdik. Sayın İnce’ye yönelik çektiğim video da bu düşünceyle çekildi. Bugün Türkiye Saray rejiminden kurtulmanın eşiğine kadar gelmiş, yurttaşta tek kaygı yaratan şey bu durum. Muharrem İnce çok büyük haksızlıklara uğramış olabilir. Ancak ülkemizin ve halkımızın kurtuluşu bu haksızlıktan daha kıymetlidir. Muharrem İnce’nin cumhurbaşkanı adaylığından çekilmek için koşulu Erkan Baş’ın milletvekili adayı olmamasıysa, buyursun hemen çekilsin. Yeter ki bu ülkeyi o karanlık sürece son verecek bir yere taşıyalım”

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir